kobylnica

Disco Hit Festival - Kobylnica 2014

Dopisała pogoda, nastroje i pbliczność. Na festiwal do Kwakowa w gminie Kobylnica przyjechało pięćdziesiąt tysięcy osób! Nie zabrakło przebojów, jubileuszu 30-lecia zespołu Bayer Full oraz transmisji na żywo w TV Polsat.

Disco Hit Festiwal - Kobylnica to od kilku lat największa impreza muzyczna disco polo w Polsce, dlatego koncert był najlepszą okazją do zainaugurowania nowego kanału muzycznego Disco Polo Music.

Półfinał

Trwające od rana próby przyciągały rodziny z diećmi oraz liczne grono dziennikarzy. Była todoskonała okazja, aby porozmawiać z wykonawcami,zrobić sobie z nimi pamiątkowe djęcie i obejrzeć próby. Puntualnie o 18:00 festiwal rozpoczęła grupa Cu-Dens z piosenką "Kobylnica"! Już wtedy pod sceną zgromadzonych było kilka tysięcy osób. Przybyłych fanów powitała para prowadzących - Justyna Adamczak i Mariusz Cierpikowski (lider zespołu Voyager), którzy przeprowadzili pierwszą, półfinałową część festiwalu. Wystąpili w niej wykonawcy zaliczani do takzwanego "Młodego pokolenia" muzyki disco polo: Mr Sebii, Marioo, Ambu-Lans, Impress, One Moment, Marsel i Karol Hadrych. 

Gdy jurorzy podejmowali decyzję, na scenie pojawili się Tropic, Lider Dance i Baciary. Zwycięzcami została formacja Marsel, a wyróżnienie otrzymał duet Impress.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Szał przy hitach


Od godziny 20:00 wydarzenia ze sceny w Kwakowie relacjonowała w świat TV Polsat. Wszystkich powitał Slawomir Świerzyński, lider zespołu Bayer Full, wraz z Magdaleną Narożną z grupy Piękni i Młodzi oraz Michał Migała, prezenter radiowy. Wśród gwiazd byli oczywiście Piękni i Młodzi,których hit "Niewiara" wyśpiewany został wraz z publicznością. Andre wykonując "Ale Ale Aleksandrę", na scenie pojawiłsię w towarzystwie bliźniaczek z teledysku do tej piosenki. Nie zabrakło teżzespołu Voyager, który wykonał piosenkę w rytmach reggae - "Zawsze w moich myślach jesteś Ty". Niespodziankę zaserwował na scenie wokalista grupy After Party - Patryk Pegza. Występ rozpoczął grą na pianinie przeboju "Bujaj się" - oczywiście chwilę później na scenę wskoczyli tancerze i razem z publicznością tańczyli już w rytm dyskotekowej aranżacji. Ogromny aplauz zdobył również Tomasz Niecik,który do Kobylnicy przyjechał z hitem "Cztery osiemnastki" i trójką tancerzy w złotych strojach.
Niezwykłą atrakcją festiwalu był też występ górlaskiej grupy Baciary z przebojem "Zostań tu ze mną na zawsze". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jubileusz Bayer Full

Tylko nieliczni artyści polskiej estrady mogą poszczycić się jubileuszowymi koncertami na żywo w TV Polsat. Grupa Bayer Full znalazła się w tym gronie.
Benefis podczas IV edycji Disco Hit Festival - Kobylnica rozpoczął się od turystycznej piosenki, która towarzyszyła zespołowi od początku jego istnienia, "Moja muzyka". Każdy obecny wraz z grupą Bayer Full zaśpiewał refren "Widzę ją,kiedy oczy zamykam...". Następnie na scenie pojawiła się też Monika Wojdyga-Makowska, szefowa nowopostałego polsatowskiego kanału Disco Polo Music i wręczyła pierwszą w historii tej stacji statuetkę "Gwiazdy Disco Polo Music" formacji Bayer Full za całokształt 30-letniej pracy artystycznej. Publiczność spontanicznie zaśpiweała zespołowi "Sto lat". Był to moment symbolicznej inauguracji kanału muzycznego Disco Polo Music z przecięciem wstęgi. Później rozbrzmiały takty "Blondyneczki", "Żono moja" po chińsku, zawsze modne "Majteczki w kropeczki" oraz "Wszyscy Polacy to jedna rodzina z towarzyszeniem wszystkich artystów występjących tego dnia na festiwalu.

Cały skład Bayer Full wystąpił w czarno-czerwonych kostiumach - wszak czerwień to kolor siły i zwycięstwa. Były łzy wzruszenia i uśmiechy radości, wystrzały confetti i sztuczne ognie. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Hit za hitem

Po koncercie zespołu Bayer Full transmisja największej wakacyjnej imprezy tanecznej pod gołym niebem przeniosła się na antene zaingurowanego kanału Disco Polo Music. Był jubileusz 10-lecia pracy artystycznej Ivana Komarenki i ciąg dalszy konkursu o miano Hitu Lata'2014. Wystąpili między innymi B-Qll, CamaSutra, Magda Niewińska, Soleo, Maxx Dance, Sylwia i Tomek, Lider Dance, Ada Yushi i gość specjalny V-Unit. Do grona konferansjerów dołączyła Nikola Świerzyńska.

Kobylnica w 2014 roku ponownie potwierdziła, że jest stolicą hitów, które śpiewa cała Polska.

Obejrzyj Disco Hit Festival - Kobylnica 2014 na ipla:
Część I - http://www.ipla.tv/Disco-hit-festiwal-kobylnica-2014-czesc-i/vod-5972310
Część II - http://www.ipla.tv/Disco-hit-festiwal-kobylnica-2014-czesc-ii/vod-5972311 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nagrody i wyróżnienia

Hit lata 2014 - Piękni i Młodzi "Niewiara" (Nagroda publiczności)

Gwiazda Disco Polo Music - Bayer Full za jubileusz 30-lecia

Ivan Komarenko - Jubileusz 10-lecia pracy artystycznej

Andre - Wyróżnienie za ponad 10 mln wyświetleń w serwisie You Tube hitu "Ale Ale Aleksandra"

After Party - Wyróżnienie za ponad 10 mln wyświetleń w serwisie You Tube hitu "Bujaj się"

After Party - Wyróżnienie za ponad 10 mln wyświetleń w serwisie You Tube hitu "Tylko ona jedyna"

Piękni i Młodzi - Wyróżnienie za ponad 10 mln wyświetleń w serwisie You Tube hitu "Niewiara"

Tomasz Niecik - Wyróżnienie za ponad 10 mln wyświetleń w serwisie You Tube hitu "Cztery osiemnastki"

Cliver - Wyróżnienie za ponad 10 mln wyświetleń w serwisie You Tube hitu "Moje ciało oszalało"

DJ Disco & Mc Polo - Wyróżnienie za ponad 10 mln wyświetleń w serwisie You Tube hitu "Szalona ruda"