kobylnica

Disco Hit Festival - Kobylnica 2015

V edycja festiwalu, która odbyła sie 3 lipca 2015 roku, to była edycja rekordów - rekordowa liczba wykonawców, rekordowa liczba publiczności pod sceną i rekodrowa liczba widzów przed telewizorami. Rekordowe były również temperatury powietrza - to był dosłownie najgorętszy dzień tego lata. Tego dnia obowiązywał całkowity zakaz siedzenia  - razem z nami tańczyła cała Polska. Kobylnica rozbrzmiewała muzyką zarówno młodego pokolenia, jak i gwiazd, które od lat królują na listach przebojów.

Po raz drugi w historii Disco Hit Festival - Kobylnia był emitowanyna dwóch antenach i łącznie w Telewizji Polsat oraz Disco Polo Music, którą poprowadzili Michał Migała i Robert "Mykee" Jarek, oglądało ponad 2 mln 467 tys. widzów, natomiast pod sceną zjawiło się 50 tysięcy fanów muzyki tanecznej z całej Polski! 

Koncert "Młodego pokolenia"

Impreza tradycyjnie rozpoczęła się występami przedstawicieli "Młodego pokolenia" - Pamela, Tiago, Krystal Summer, EJ, Extra Mocni oraz znanego zespołu Quest, a w roli konferansjera wystąpił sam Piękny i Boski Zbyszek Perkowski. Debiutanci mieli niełatwe zadanie rozgrzać i rozśpiewać publiczność przed główną częścią festiwalu. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Kobylnica - przebojów stolica

Disco Hit Festiwal Kobylnica to przede wszystkim fenomen wykonawców uwielbianych przez miliony fanów. Dlatego na sam początek na scenie wystąpili królowie Internetu, czyli artyści, których klipy muzyczne mają po kilkadziesiąt milionów odsłon. Koncert rozpoczęła „złota piątka”: Piękni i Młodzi z hitem „Niewiara”, któryrok wcześniej został Hitem Lata tegoż festiwalu, Andre, twórca mega hitów: „Ale Ale Aleksandra”. Do zabawy w tę gorącą noc porwał Masters i „Żono moja”DJ Disco & Mc Polo i ich „Szalona Ruda” oraz Weekend z utworem „Ona tańczy dla mnie”. 

Później na scenie pojawiali się między innymi Masters, który otrzymał wyróżnienie od serwisu Muzodajnia.pl, Bayer Full, który zaprezentował premierową piosenkę "Bo ja mam teścia". Po raz pierwszy na festiwalu wystąpiła Shazza, która zaśpiewała "Bajao bongo" i Bierz co chcesz". Po raz pierwszy wystąpił również Michał Gielniak, który zaśpiewał swój latynowski przebój "19 miał lat". Oboje artystów wystąpiło również we wspólnym duecie. Gościem specjalnym Disco Hit Festival - Kobylnica 2015 był Andrzej Rybiński, który w towarzystwie Elise (dobrze zapowiadającej się debiutantki) utworami "Nie liczę godzin i lat" oraz "Czas relaksu" wprowadził publiczność w melancholijny nastrój.

Na scenie pojawił się również Piękny i Boski Zbyszek Perkowski z przebojem "Ogień w sobie masz". Zespół Voyager wykonał swój największy hit "Polskie dziewczyny", Ivan Komarenko "Jej czarne oczy", grupa Solaris "Szmaragdy i diamenty. Formacja Bayer Full zaśpiewała "Majteczki w kropeczki", a Norbi przebój o ich włascicielkach, czyli "Kobiety są gorące". Nie mogło też zabraknąć "Jednego słowa" od Pięknych i Młodych. Wszyscy artyści nagradzani byli wielkimi owacjami, a kolejne przeboje głośno śpiewane również przez publiczność.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Jubileusze

V edycja festiwalu w Kobylnicy była okazją do obchodzenia wyjątkowego jubileuszu - 50-lecie działalności obchodził zespół Trubadurzy. Formacja, której melodyjne przeboje były inspiracją dla wielu wykonawców polskiej piosenki tanecznej.  Ich kariera zaczęła się od wygranej na festiwalu w Opolu w konkursie debiutów w 1965 roku. Choć w swoim repertuarze mają niezliczoną ilość utworów, W Kobylnicy wykonali trzy największe przeboje: "Znamy się tylko z widzenia", "Wysokie płoty (Kasia)" oraz w duecie z Ivanem Komarenko "Przyjedź mamo na przysięgę". Specjalną statuetkę za 50 latpracy artystycznej zespołowi Trubadurzy wręczył wójt gminy Kobylnica - Leszek Kuliński.

Nieco krótszy, ale równie ważny jubileusz świętował zespół Weekend. Radek Liszewski zaśpiewał "Za każdą chwilę", "Będziesz na zawsze", które tego wieczoru nabrały wyjątkowego znaczenia. Poza jubileuszem, wokalista mógł poszczycić się imponującą liczbą, ponad 90 milionów wyświetleń jego teledysku do utworu "Ona tańczy dla mnie". Gwiazdką kanału Disco Polo Music za 15 lat pracy artystycznej zespół Weekend uhonorowała szefowa kanału Disco Polo Music, Monika Wojdyga-Makowska. 

 
 
 
 
 
 
 
 

Przebojowe duety

Ta edycja festiwalu wyróżniła się również niestandardowymi i oryginalnymi duetami. I tak obok siebie na scenie Trubadurzy zaśpiewali w duecie z Ivanem Komarenko nieśmiertelny hit poborowych „Przyjedź mamo na przysięgę”, Andrzej Dąbrowski i Andre „Do zakochania jeden krok” oraz Andrzej Rybiński i Elise „Nie liczę godzin i lat”. Wspomniana Shazza z Michałem Gielniakiem wykonali wspólnie "Powiedz, że mnie kochasz", a Bayer Full wraz z formacją Cliver odświeżyli przebój "Świat ci podaruję". Numer "Moje miasto nigdy nie śpi" Radek Liszewski wykonał wspólnie z Norbim. Ten drugi wystąpił również w duecie z debiutantami - grupą Open - w numerze "Bawmy się do rana". Na zakończenie transmisji w TV Polsat w duecie wystąpili Playboys z grupą Piękni i Młodzi we wspólnym numerze "Wyśmienicie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Nagrodzeni

Norbi z rąk Shazzy dostał nagrodę specjalną - Serduszko Polsatu.

Tradycyjnie, jak co roku, na festiwalu wybierany jest również Hit Lata. W tym roku w plebuscycie udział wzięli:
- Playboys - Leide
- Defis - Niespotykany kolor oczu
- ShanteL - Uśmiechnij się
- Cliver - Irenka
- Focus - Dzika Weronika
- Boombastic - Kokoma obama
- Diley - Iza z Matiza
- Marioo - Ona ma foch
- Elise - Zielone światło
- Gonti - Tańcz mała
- Marsel - Daj mi siebie 
- Sonic - Ogarnij się
- Strych - Wschodnij gaj
- Zanoza - Raz i dwa 

Prestiżowy tytuł "Hitu lata" 2015, dzięki głosom SMS wysyłanych przez publiczność w Kobylnicy i widzów stacji Disco Polo Music, zdobyła piosenka „Niespotykany kolor” zespołu Defis.

 

Dla autorów słów i muzyki najpopularniejszych utworów disco polo w serwisie You Tube trafiły specjalne wyróżnienia. A byli to: Andrzej Marcysiak, Dawid Narożny, Daniel Wilczewski, Radosława Liszewskiego i Adriena Ciechanowskiego. Wyróżniony został również Kamil Miśkiewicz vel. DJ SEQUENCE za pomysłowe, porywające do zabawy aranżacje, które ubarwiają polską muzykę taneczną.

Całą transmisję z konceru Disco Hit Festival - Kobylnica można obejrzeć na stronie:
http://www.ipla.tv/Disco-hit-festiwal-kobylnica-2015/vod-6295948