kobylnica

Disco Hit Festiwal Kobylnica 2015 zwycięzcą piątkowego wieczoru!

Disco Hit Festiwal Kobylnica 2015 nadawany 3 lipca był najchętniej oglądanym programem tego wieczoru. Koncert w Telewizji POLSAT i Disco Polo Music obejrzało 2,5 mln widzów. 

Disco Hit Festiwal był emitowany na dwóch antenach i łącznie w Telewizji Polsat oraz Disco Polo Music oglądało go ponad 2mln 467 tys. widzów, a w grupie komercyjnej 20,3% SHR. W kanale Disco Polo Music koncert oglądało średnio 71 tys. widzów, co dało 0,7% w grupie 4+ i 1,1% SHR 16-49.

Pierwszy wakacyjny weekend był szczególnie gorący właśnie w Kobylnicy, bo to tam, po raz piąty, rozbrzmiewały najpopularniejsze i kultowe hity muzyki tanecznej. Disco Hit Festiwal to od lat największa impreza muzyczna disco polo w Polsce. W tym roku do Kobylnicy przybyli najpopularniejsi wykonawcy muzyki disco polo i dance oraz 50 tysięcy fanów muzyki tanecznej z całej Polski! Tego wieczoru Kobylnica rozbrzmiewała muzyką zarówno młodego pokolenia, jak i gwiazd, które od lat królują na listach przebojów. Specjalną statuetkę za 50 lat pracy artystycznej zespołowi Trubadurzy wręczył wójt gminy Kobylnicy, Leszek Kuliński. Gwiazdką kanału Disco Polo Music za 15 lat pracy artystycznej zespół Weekend uhonorowała szefowa kanału Disco Polo Music, Monika Wojdyga-Makowska. Norbi zaś z rąk Shazzy dostał nagrodę specjalną - Serduszko Polsatu.
Grupa Masters została uznana przez portal Muzodajnia pl. za najbardziej obiecujących muzyków młodego pokolenia. Hitem lata 2015 została piosenka „Niespotykany kolor” zespołu Defis.

Disco Hit Festiwal Kobylnica, to przede wszystkim fenomen wykonawców uwielbianych przez miliony fanów. Na scenie wystąpili królowie Internetu, czyli artyści, których klipy muzyczne mają po kilkadziesiąt milionów odsłon. Koncert rozpoczęła „złota piątka”: Piękni i młodzi z hitem „Niewiara”, który, jak pamiętamy został ubiegłorocznym Hitem Lata, Andre, twórca mega hitu: „Ale Ale Aleksandra”. Do zabawy w tę gorącą noc porwał Masters i „Żono moja”, DJ Disco&McPolo i ich „Szalona Ruda” oraz Weekend z utworem „Ona tańczy dla mnie”. Wielkie owacje otrzymali niekwestionowani królowie disco polo zespół Bayer Full, Shazza oraz Gielniak i jego latynoskie rytmy piosenki „19 miał lat”.
Koncert Disco Hit Festiwal był doskonałą okazją do zaprezentowania niecodziennych duetów muzycznych. I tak obok siebie na scenie Trubadurzy zaśpiewali w duecie z Ivanem Komarenko nieśmiertelny hit poborowych: „Przyjedź mamo na przysięgę”, Andrzej Dąbrowski i Andre „Do zakochania jeden krok”, Andrzej Rybiński i Elise „Nie liczę godzin i lat”, Bayer Full i Cliver „Świat Ci podaruję” i wreszcie Piękni i Młodzi z zespołem Playboys, wykonali najnowszy utwór pt.„Wyśmienicie”.
www.disco-festival.pl 

Zobacz również