kobylnica

Disco Hit Festival - Kobylnica 2012

Disco Hit Festival - Kobylnica 2012

Edycja ta przeszła do historii jako pierwszy festiwal transmitowany na żywo w TV. Do Kobylnicy zjechało z całej Polski 28 wykonawców i około 20 tys. fanów muzyki disco polo. Przerosło to najśmielsze oczekiwania organizatorów i przełożyło się na brak miejsc parkingowych i tych w ogródkach piwnych.

Transmisja w Polo TV zgromadziła przed telewizorami kilkusetysięczną widownię i przez kolejne miesiące był to niepobity rekord stacji.

O godz. 17 rozpoczęła się część koncertowa dla debiutantów. Zobaczyliśmy w niej takich wykonawców, jak: Systematic, Vertus, Ibiza, Strych, Paweł Sałdan i Shine, a także gości specjalnych - Crazy Boys oraz Mister Dex. Tę część poprowadził duet Elwira Mejk i Robert Gołaszewski.

Punktualnie o godzinie 21:00 wystartowała transmisja na żywo w Polo tv. Przez prawie dwie godziny widzowie w całej Polsce oglądać mogli występy konkursowe 16. wykonawców. Walczyli oni o tytuł Hit Lata 2012. Całość poprowadził duet Eva Basta i Sławomir Świerzyński. Z dużym humorem zapowiadali kolejnych konkursowych wykonawców.

 

3-4 minuty to niewiele czasu, by przekonać do siebie publiczność i telewidzów, ale udało się to zespołowi MIG i ich piosence "Jej dotyk". Zajęła ona pierwsze miejsce w głosowaniu SMS-owym i zdobyła ten zaszczytny tytuł. Ponadto wręczono Nagrodę Wójta Kobylnicy Leszka Kulińskiego, która trafiła do Magdy Niewińskiej za piosenkę "Słodka zemsta" oraz Grand Prix Festivalu Złotego Feniksa Agencji Artystycznej Feniks, którą wręczył jej właściciel Andrzej Furmaniak zespołowi Maxx Dance. Nagrodę patrona medialnego, czyli Radia IRN -"Muzyczny klucz Radia IRN" trafiła w ręce zespołu Mejk - wręczył ją dziennikarz muzyczny Michał Brodowski.

Po emocjac konkursowych przyszedł czas na dobrą zabawę i część koncertową, w której wystąpili uczestnicy konkursu oraz gwiazdy wieczoru. Formacja Bayer Full przygotowała na ten wieczór same nowości - "Żyje się raz", "Lepiej było, lepiej było", "Kalina, Kalina" czy "Dwa jabłuszka". Top One pojawił się w czteroosobowym składzie. Po raz pierwszy od 15 lat wystąpił z nimi Calabash. Jako gwiazda festiwalu w części koncertowej wystąpił również Ivan Komarenko z zespołem. Oczywiście nie zabrakło hitu "Jej czarne oczy". Grande Finale imprezy był żywiołowy występ muzycznego trio - D-Bomb, przy którym publiczność pokazała, że nadal ma siły tańczyć przy takich hitach jak "Lubię kiedy", "Złoty deszcz - O, Ela, Ela" czy "Shake your boom, boom". Impreza zakończyła się około 2:00 w nocy.

6 lipca 2012 to data historyczna dla muzyki disco polo - nie ulega wątpliwościom. Choć to dopiero druga edycja, to pewne jest, że poziomem i organizacją wyznacza trendy, których nie powstydziłyby się inne festiwale muzyki pop, czy rock i stawia innym niezwykle wysoko poprzeczkę. Druga edycja Disco Hit Festival Kobylnica na długo pozostanie w pamięci widzów, którzy przybyli do Kwakowa i zapowiadają, że za rok również tam przyjadą, ale również pojawiały się głosy wykonawców, którzy oznajmiali, że również i za rok chcieliby tam wystąpić.

Konkurs: Magda Niewińska, Ivan Komarenko

Konkurs: Mirage, Mig, Dr Maniana, Lider Dance, Łukash

Konkurs: Solaris, Maxx Dance

Konkurs: Voyager, Strych, Mejk

Konkurs: Basta, Marcin Siegieńczuk, Cliver

Konkurs - finał:

Koncert Ivan Komarenki, Top One

Koncert Top One, Bayer Full

Koncert Fanatic, Voyager, Basta, Cliver

Koncert Mejk, Marcin Siegieńczuk, Magda Niewińska, Mig, Łukash, Solaris, Maxx Dance

Koncert D-Bomb