kobylnica

Disco Hit Festival - Kobylnica 2011

Disco Hit Festival Kobylnica 2011 to nowa jakość festiwalowa w muzce Disco Polo i Dance. Impreza odbyła się 24 czerwca w 2011 roku w miejscowości Kwakowo w Gminie Kobylnica. 

Disco Hit Festival był nie tylko wydarzeniem muzycznym, ale także rodzinnym piknikiem - pociechy mogły zjeść szereg słodkości i naciągnąć rodziców na zabawki i nie tylko. Na dzieci czekała masa atrakcji, od dmuchanych zamków po przejażdżki bryczką, a także dwa pełne zabawy, miłości i dobroci przedstawiania wykonywane przez gości z kosmosu o nazwie Kosmokwaki oraz rodzimych mieszkańców ziemi zespołu Bahamas. Przyjaciele Bahamasów Kłapcio i pluszowy miś wyruszyli w tłum obściskując naszych milusińskich oraz wciągając ich do zabawy. Jak podkreślali rodzice dzieci -Aż dziw bierze, że Kłapcio i pluszowy miś potrafili nawiązać kontakt nawet z dwulatkami. My potwierdzamy te słowa, jednocześnie potwierdzając, że i za rok nie zabraknie przedstawień dla najmłodszych. 

Na festiwalu swoje drogi skrzyżowali dinozaury muzyki Disco Polo oraz najnowsze i najciekawiej zapowiadające się formacje ze sceny DP i Dance. Istny szał ciał, morze potu i testosteronu, skąpo ubrane pielęgniarki, perkusja, Marcin Miller, Kevin Aiston, Polo TV... Wszystko się ułoży się w logiczną całość na retransmisji PoloTV.  

W Kwakowie wystąpiło 17 popularnych zespołów: BastaBeat Magic, Bobi, Cayenn, Cliver, Effect, Fanatic, Maxim, Marcin Siegieńczuk,  Mister Dex, ŁukashDr.Maniana, La Tija,  Spike,Voyager,  4 Ever, Setus. Część konkursową, podczas której wykonawcy  prezentowali piosenki zgłoszone na festiwal, przedzielona została koncertem grupy Bayer Full. Lider zespołu Sławomir Świerzyński od razu rozśpiewał wielotysięczną publiczność zgromadzoną pod sceną. Nie zabrakło więc "Mojej muzyki", "Blondyneczki", Żono moja" czy oczywiście "Majteczek w kropeczki", a także dośpiewywania refrenów w języku chińskim. Po występach zespołów biorących udział w konkursie na scenie pojawił się Top One, wykonując mix swoich przebojów, a także premierową piosenką "Halo to ja". Występy oceniało jury w składzie: Małgorzata Golińska - Prezes Polo TV, Anna Zawisińska - Super Express, Leszek Kuliński - Wójt Gminy Kobylnica, Robert Dorosz - właściciel wydawnictwa "FOLK", Krzysztof Bogucki - Właściciel Agencji "IMPRESARIAT", Michał Brodowski - Radio IRN.

Festiwal był też okazją do wręczenia nagród za całokształt pracy artystycznej i jubileusze działalności, a otrzymali je: Maxim, Mister Dex, Voyager, Fanatic, Bayer Full, Top One, Boys. Hitem roku okazała się piosenka „Kochaj albo rzuć” zespołu „Basta”. Natomiast nagrodę publiczności oraz nagrodę Wójta Leszka Kulińskiego otrzymała piosenka „Ginekolog zielarz” w wykonaniu zespołu „Dr.Maniana”. 


Organizatorami byli Agencja Artystyczna Feniks oraz Gmina Kobylnica z wójtem Leszkiem Kulińskim na czele. Okazała scena została postawiona przez dobrze znaną i cenioną firmę Groda, a nagłośnieniem zajął się SL Sound będącymi dzieckiem Sławomira Łosowskiego. Połączenie tego duetu było słyszalne i widziane na kilkaset metrów. Nad bezpieczeństwem czuwali funkcjonariusze straży gminnej, policji, straży pożarnej oraz prywatna firma ochroniarska. Nad zdrowiem i życiem czuwali lekarze i sanitariusze zaopatrzeni we wszelki osprzęt do pomocy już na miejscu festiwalu. 

NAGRODY :
Kryształowy Feniks dla zespołów - za niezliczoną ilość wzruszeń, przebojów, promocję muzyki i dokonania w ciągu 20-letniej twórczości artystycznej i działalności scenicznej:
Maxim,,Mister Dex,Voyager ,Fanatic ,Bayer Full ,Top One, Boys
Nagroda od firmy FOLK - MARCIN SIEGIEŃCZUK
Nagroda internałtów - SETUS
Nagroda Radia IRN - BAYER FULL
Nagroda POLO TV - FANATIC 
Nagroda Wójta Gminy Kobylnica - DR. MANIANA 
Nagroda Publiczności - DR. MANIANA
nagroda jury:  
1 miejsce - BASTA
2 miejsce - FANATIC
3 miejsce - CLIVER  
4 miejsce - 4EVER, BOBI
5 miejsce - DR MANIANA, LA TIA
6 miejsce - EFFECT