news disco polo kalendarz kocertow

FAJTERS/ENERGY FOLK

„Swojszczyzna czyli wina za mało” utwór, który powstał w 2014 roku i stał się wizytówką zespołu zapowiadał wówczas absolutną nowość na rynku muzyki tanecznej gdyż był połączeniem muzyki folkowej z muzyką disco.

Zadaliśmy pytanie dlaczego wówczas zespół po niewątpliwym sukcesie tej piosenki nie kontynuował swoich produkcji muzycznych właśnie w tym stylu.

Jak odpowiadają członkowie zespołu złożyło się na to wiele czynników i na pewno jednym z nich było to, że chcieli spróbować różnych form muzycznych oscylujących w szeroko pojętej muzyce tanecznej. Dlatego ich kolejne kompozycje były mieszanką zarówno muzyki disco, dance czy typowego disco-polo.

Jednakże po tych kilku latach eksperymentów, zdobytych doświadczeniach, a także zagranych wielu koncertach stwierdzili jednoznacznie, że tak naprawdę to co najbardziej kochają, czują, śpiewają i tworzą to muzyka w której główne elementy oparte są na motywach folkowych, ludowych.

Po prawie 5 latach swojego istnienia na rynku muzycznym zespół postanowił wrócić do formy i stylu muzycznego, który jest najbliższy ich sercu. Ich nowy program muzyczny, który powstaje od 2018 roku  już niebawem doczeka się absolutnej premiery. To co obecnie tworzą określają mianem ENERGY FOLK, czyli połączenie muzyki folkowej, ludowej z elementami muzyki disco, pop, rock.

W przyszłym tygodniu pojawi się najnowszy klip zespołu do piosenki „Miłość do górala” w pewnym sensie zapowiadający tę zmianę, a jednocześnie powrót do stylistyki znanej nam z utworu „Swojszczyzna”. Zdjęcia  i montaż wykonała ekipa RakoczyFilm, która również wyprodukowała klip do piosenki „Swojszczyzna czyli wina za mało”

Niewątpliwie dużą zmianą będzie rozszerzony skład zespołu. Obecnie tworzą go Gabriela Fuchs (wokalistka i współautorka tekstów) i Krzysztof Dereszyński (kompozytor, aranżer, wokalista, instrumentalista i autor tekstów). Wraz z nimi tancerze (Monika i Kamil), którzy są z zespołem praktycznie od samego początku. Do grupy dołączy sekcja dęta (sax, trąbka, puzon) oraz gitarzysta co niewątpliwie wpłynie na wzmocnienie i podkreślenie brzmienia energetycznego folku.

Czekając zatem z niecierpliwością na najnowszą piosenkę i produkcję zespołu FAJTERS życzymy im by nowy utwór  a także kolejne utrzymane w stylistyce Energy Folk były tak dobre jak „Swojszczyzna”, a nawet jeszcze lepsze.

Making Of z planu zdjęciowego do piosenki "Miłość do górala"

autor: DiscoKoncerty

Zobacz również