news disco polo kalendarz kocertow

Świat pełen barw

W lutym ubiegłego roku zespół FAJTERS podjął bardzo ważną i istotną decyzję dotyczącą ich dalszego rozwoju i kierunku muzycznego. Najważniejsze zmiany dotyczyły dwóch aspektów. Pierwszy opierał się na poszerzeniu składu o kolejnych czworo muzyków bowiem od 2013 roku kiedy to zespół powstał w skład wchodziło czworo członków w tym duet wokalny (Gabriela i Krzysztof) plus dwoje tancerzy (Monika i Kamil). Do zespołu dołącza zatem czworo instrumentalistów: saksofonistka, trębacz, puzonista i gitarzysta. Drugi aspekt dotyczy pewnej zmiany stylistyki zespołu, który do tej pory kojarzony był z muzyką disco. Gabriela i Krzysztof postanawiają wrócić do korzeni kiedy to stworzyli piosenkę „Swojszczyzna czyli wina za mało” (2014) opartą wówczas na elementach folkowych z domieszką muzyki disco.

Po kilku latach pracy oraz zdobytych doświadczeniach stwierdzają jednoznacznie, że ten gatunek jest im  najbliższy sercu i postanawiają zacząć pracę nad zupełnie nowym programem opartym na energetycznym stylu folkowym z domieszką elementów pop, rock i disco. Stąd też zatem wynikła potrzeba rozszerzenia składu zespołu o niezbędnych instrumentalistów mających za zadanie podkreślenie nowego charakteru i stylu zespołu. Tworzą też dwuczłonową nazwę FAJTERS/Energy Folk. Jesienią 2018 roku przedstawiają swój nowy stylistycznie utwór i jednocześnie klip pt. ”Miłość do górala”, który szybko zyskuje grono nowych sympatyków i fanów. Praca nad całym nowym materiałem nie ustaje i po ponad 14 miesiącach już pod koniec maja br. ukaże się ich najnowszą płyta zatytułowana „Świat pełen barw”. Na płycie znajdzie się 14 utworów w tym aż 8 premierowych kompozycji. Jak sugeruje nazwa płyty  i również jej tytułowa piosenka utwory na niej zawarte oparte na energetycznych folkowych rytmach z domieszką kilku stylów muzycznych stworzą muzyczny koloryt pełen barw.


Utwory z płyty będą stopniowo udostępniane w multimediach a kwestia dystrybucji płyt zostanie ogłoszona na oficjalnej stronie zespołu www.fajters.pl jak i na fanpage https://www.facebook.com/FAJTERS

autor: DiscoKoncerty

Zobacz również