kalendarz kocertow disco polo

Witold MIX Waliński

Kompozytor, aranżer, wykonawca, konferansjer, producent muzyczny.
Współzałożyciel zespołów Centrum, Pasaż, Remis, Play & Mix, D.J. Wituś

W połowie lat 90-tych Witold „MIX” wraz z Darkiem Trzewikiem zakłada własne studio muzyczne w centrum Warszawy.
Nawiązuje ścisłą współpracę z wieloma wydawcami i producentami muzycznymi takimi  jak: 

-BLUE STAR, 
-GREEN STAR,  
-OMEGA MUSIC, 
oraz zespoły przez te firmy promowane, to stali klienci studia PLAY & MIX. 

Tu powstają także liczne projekty, związane z szeroko pojętym rynkiem muzycznym – Loga muzyczne firm i reklamy dźwiękowe także dla firm, radia, TV i czasopism. Przede wszystkim jednak studio tworzy przeboje i ich rozmaite wersje. Powstają remixy i mixy z piosenkami takich wykonawców jak:
Krzysztof Krawczyk, Bayer Full, Shaza, Top One, Fanatic, La Strada, Michał Gielniak, Classic, Don Wasyl, Akcent, Toples, Milano, Boys i wielu innych…

Pod koniec lat 80-tych i na początku 90-tych Witek zaistniał jako Witold Mix, miksując ówczesne hity Italo Disco. Jego mixy „Witold Mix „ prezentowane były przez Bogdana Fabiańskiego w audycjach muzycznych na antenie polskiego radia i zdobyły wielką popularność.

W 1991 nawiązuje współpracę się z Firmą Fonograficzną BLUE STAR i tu jako reżyser dźwięku i aranżer nagrywa pierwsze dyskotekowe zespoły muzyczne.
Między innymi:
FANATIC, BOYS, AKCENT, EX PROBLEM, TROPICAL

Twórca - pomysłodawca nazwy DISCO POLO.
W latach 1991-93 ukazują się na rynku kasety z zespołami, które między innymi nagrywał. Witek w formie dj-skiej prezentacji przedstawia polskie zespoły dyskotekowe i ich muzykę. Zespoły grające muzę absolutnie taneczną i śpiewające tylko po polsku. To właśnie z jego ust po raz pierwszy pada nazwa, która później staje się określeniem gatunku - DISCO POLO !! Później prowadzi także audycje muzyczne na antenie Radia ESKA, właśnie pod tytułem Spotkania z DISCO POLO

Kontakt:
http://www.djwitus.pl/